ساعات کاری

شنبه تا پنجشنبه 9 تا 18

ارتباط با من

09357054209

کوچینگ فروش (‌مربیگری فروش‌)

مربیگری فروش چیست؟


مربیگری فروش که با نام کوچینگ فروش ( Sales Coaching ) نیز شناخته می شود فرآیندی‌ست که بر ارزیابی و بهبود عملکرد کارشناسان فروش به صورت انفرادی و بر اساس داده ها تمرکز دارد. طی این فرآیند، مربی فروش مستمر بر عملکرد تک تک فروشندگان نظارت می کند تا با شناسایی و اصلاح نقاط ضعف و تقویت نقاط قوتشان، زمینه های رشد و پیشرفت آنها را شناسایی کرده و رفتارهایی که منجر به موفقیتشان می شود را بهبود بخشد.

مربیگری فروش جزئی از برنامه توانمندسازی واحد فروش است که تاثیر قابل توجهی بر رشد فروشندگان، افزایش نرخ فروش، افزایش رضایتمندی مشتریان و در نتیجه توسعه و پیشرفت کل سازمان دارد. در حالی که آموزش فروش به دنبال بهبود مهارت های اعضای تیم فروش با ارائه تکنیک ها و مهارت های فروش است، مربیگری فروش بر کمک به فرد برای کشف پاسخ‌ها و مهارت‌های مورد نیاز برای مقابله با مشکلات تمرکز دارد.

مربیگری فروش چه کمکی به فروشندگان می کند؟


مربی فروش از تکنیک های مدیریتی و انگیزشی در جهت بهبود عملکرد فروش فروشندگان استفاده کرده و آنها را بر شکوفایی استعدادهایشان متمرکز می کند. مربی از طریق گفت و گو و پاسخگویی به سوالات نمایندگان فروش به آنها کمک می کند تا بهترین راه را برای رسیدن به اهداف خود بیابند و پتانسیل های درونی و پنهان خود را آشکار سازند. یک مربی فروش حرفه ای از هر فروشنده، یک متخصص می سازد.

 

فروشندگان از نظر تیپ شخصیتی، الگوهایی رفتاری و سبک های فروش با یکدیگر متفاوت اند. آنها حتی نقاط ضعف و قوت یکسان ندارند. مربی فروش با درک این موضوع، نحوه تعامل و برقراری ارتباط خود با هر فروشنده را شخصی سازی می کند تا نقش پر رنگ تری در توسعه فردی و پیشرفت آنها ایفا کند. او با هر فروشنده به صورت انفرادی جلسات مختلفی برگزار می کند تا با کشف موانع، مسائل و مشکلات پنهانی که مانع از پیشرفت وی می شوند، زمینه های موفقیت را برای او فراهم کند.

 

مربی به جای ارائه راه حل های مستقیم برای حل مشکلات، با استفاده از مهارت های حل مسئله به نمایندگان فروش کمک می کند تا خودشان علل احتمالی مسائل را شناسایی کرده، آنگاه با یافتن راهی مناسب و تهیه برنامه ای عملی در صدد حل آن برآیند. در این فرآیند، فروشندگان درک بهتری از چالش های احتمالی خود در فروش پیدا می کنند که منجر به انتخاب ها و تصمیمات آگاهانه آنها در مورد آینده خواهد شد.

خدمات کوچینگ فروش


من سجاد فرج الهی مربی فروش هستم که با ارائه خدمات کوچینگ فروش ابتدا استعدادها، مهارت ها و پتانسیل اعضای تیم فروش را شناسایی کرده، سپس با ارتقاء سطح صلاحیت و تخصص آنها، زمینه های لازم را برای توانمندسازی واحد فروش شما فراهم می کنم

آموزش رفتارشناسی دیسک